If I stay ...... czyli jedna z najlepszych książek jakie ostatnio czytałam oraz jej ekranizacja

Źródło zdjęcia: http://www.huffingtonpost.com/james-russell-lingerfelt/if-i-stay-a-movie-with-a-_b_5726738.html


Po pierwsze tytuł: mój angielski nie jest perfekcyjny, ale mimo wszystko potrafię zrozumieć, że powyższy tytuł przetłumaczony na język polski to nie jest "Zostań jeśli kochasz"
Pod takim tytułem dostać możemy książkę oraz obejrzeć film

Staram się czytać książki w każdej wolnej chwili może ich liczba nie jest zadziwiająca w ciągu roku, ale niektórzy nie czytają w ogóle. Na tą książkę natknęłam się przypadkiem.
Mimo, że miałam zapisany jej tytuł na liście "chcę przeczytać" to nie spodziewałam się, że ta chwila nastąpi już - po prostu w bibliotece nie mieli innej książki, po którą poszłam to tak trochę z braku czasu wzięłam pierwszą która leżała na półce "Nowości"

Zaczęłam czytać - miało być 10 stron, bo miałam coś robić w domu, ale zrobiło się 20 potem 30 ...
... szybkie sprzątanie domu i powrót do czytania wciągnęła mnie strasznie
Przeczytałam ją w 24 godziny w trakcie jeszcze była noc więc sen i czynności codzienne

Bardzo interesująca czyta się ją lekko podoba mi się czcionka w książce przez co szybko się czyta nie lubię książek gdzie czcionka jest mała i wszystko się zlewa - czasami po prostu gubię się w tych linijkach. Nie chce Wam opowiadać o czym jest, bo nie o to chodzi, żebyście przeczytały streszczenie, ale chce Wam ja polecić.

Jeżeli będziecie miały chwilę wolną, jest zima więc wieczorami w łóżku przy ciepłej herbacie na pewno przeczytacie ją w mgnieniu oka. Dodatkowo po przeczytaniu polecam ekranizacją. Jest na prawdę zrobiona na podobieństwo książki, bo niektóre filmy czasami odbiegają od treści.
Świetni aktorzy mimo, że wiedziałam jak się zakończy film to czekałam z niecierpliwością. Pokazanych jest w filmie wiele szczegółów z książki, które nieraz podczas ekranizacji są pomijane.

Od 14 stycznia dostępna będzie druga część pt. "Wróć, jeśli pamiętasz"
Ja czekam z niecierpliwością i polecam I tom przeczytać jeszcze przed tą datą

Dodatkowo, jeżeli czytacie książki to zapisywanie sobie gdzieś tytułów uważam za świetny pomysł dlatego polecam Wam stronę Lubimy Czytać można się na niej łatwo zalogować np. przez facebook'a i po utworzeniu konta półkować swoje książki np. na "przeczytane", "do przeczytania", "obecnie czytam" itp. dodawać daty zakończenia przeczytania książki własne opinie czy spostrzeżenia
A za kilka lat zawsze będzie można wrócić i powspominać :-)PODPIS

1 komentarz :